12 Ocak 2011 Çarşamba

Firarperest

İşte bu aralar tam da aradığım kelime bu "FİRARPEREST" .... O yüzden adını duyar duymaz almaya karar vermiştim. Ankaraya gittiğimde de hemen aldım bi tane. 40 küsurlu sayfalardayım henüz ve beklediğim etkiyi hala yaratmış değil ne yazık ki. Kitap kısa yazılardan oluşuyor belki de ondan... Neyse yine de bitirmek için sabırsızlanıyorum.

"İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki’ni keşfetmek…"

"Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına… şaşırmak ölene kadar… şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek… budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven"

2 yorum:

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

haklısın canım süper bir kitaptı

PaPErDeLiE dedi ki...

yazıyı yazdığımdan beri 1 sy bile okumaya fırsatım olmadı ama şaka gibi yani :)